Ke stažení

Metodické materiály

Metodika vedení třídnických hodin

Po několikaleté spolupráci v projektu společného vedení třídnických hodin a metodické podpory pedagogů jsme se školní psycholožkou Gymnázia Budějovická - Praha 4 Mgr. Kateřinou Šmatlákovou dali dohromady metodický materiál pro třídnickou práci se staršími žáky. Materiál vznikl za podpory Ministerstva školství, mládežea tělovýchovy v rámci dotačního programu Bezpečné klima včeských školách jako součást projektu Třídnická hodina-základ bezpečí PRCH-IPBK-0158/2017. Rádi se s Vámi o tento materiál podělíme.

LIDICKÁ, J. – ŠMATLÁKOVÁ, K. Metodika vedení třídnických hodin na víceletých gymnáziích a středních školách. Praha: Gymnázium Budějovická, 2018. 67 s. 

Videa

Třídnické hodiny prezenčně i online "v kostce"

Jana Lidická realizovala v průběhu zimy 2021 několik veřejných webinářů na téma metodiky třídnických hodin, proč a jak s nimi pracovat v prezenční i distanční formě. Jednalo se o přibližně hodinovou, tedy zkrácenou verzi kombinující informace ze seminářů Metodika vedení třídnických hodin a Třídnická hodina on-line. Videa z uvedených webinářů jsou otevřená veřejnosti a můžete je shlédnout na níže uvedených odkazech. Obě videa zahrnují přibližně stejný obsah, který nicméně zcela nepostihuje komplexní nabídku toho, co Vám Jana nabídne při dostatečné časové dotaci v originálních seminářích.

Metodika třídnické hodiny prezenčně i online - webinář pro RVP.cz ze 4. 3. 2021

Třídnická hodina on-line i prezenčně - webinář pro ucimeonline.cz z 10. 2. 2021

Materiály ze seminářů

Karty Dixit on-line

Nafocené karty Dixit v souboru pdf se souřadnicemi pro použití v rámci třídnické hodiny on-line. Ke stažení ZDE.


Pracovní/studijní nálada

Obrázkové karty vyjadřující pracovní situace/náladu lidí v pdf soboru se souřadnicemi pro použití v rámci třídnické hodiny online. Ke stažení ZDE.